Більшість людей своє життя називають «рутиною», скаржаться на нестачу позитивних емоцій і грошових коштів, мріють про допуск, припускаючи, що будуть щасливі ці 20 днів. Але приходить довгоочікуваний відпустку, виявляється, що все знову не так як хотілося, зарезервований готель був трошки прикрашений, і на сонці отримали замість засмаги – опік, і знову щастя зникло!
Що ж за птах під словом «Щастя»? Куди вона зникає? І як її зловити?
Потік – дуже сильний досвід, він затягує. Треба навчитися виходити з нього на першу вимогу реальності!
- Щастя – це як ви ставитеся до того, що відбувається, а не те, що з вами трапляється. Бути щасливим потрібно вчитися. Наше щастя – це наші думки, і ми за них відповідаємо і можемо ними керувати.
- Два типажу щасливих людей. Розібравшись в тому, чому одні люди відчувають себе щасливими, а інші ні, можна глобально розділити людей на дві категорії. Перші – це люди, які зайняті творчістю (художники, письменники, музиканти).
Коли вони займаються улюбленою справою, вони входять в стан ейфорії, подібно наркотичного кайфу. Друга категорія – це люди, які втратили все, здоров’я і близьких, але вони до кожної хвилини свого життя шукають сенс і радіють життю. Сформовані обставини їх не зламали. Вони примудряються знаходити нові стимули для саморозвитку і здаються набагато щасливіші за тих, до кого доля лояльна. У першій і другій категорії людей є спільне – вони здатні контролювати свідомість і керувати своєю психічною енергією.
- Феномен – 3: для гарантії щастя гроші і здоров’я не потрібні. У цей спочатку складно повірити, адже всі звикли прив’язувати щастя до матеріальних благ, але це далеко не так. Так матеріальні блага покращують життя, але якщо не вміти управляти енергією завжди буде чогось не вистачати. Реакцію на стрес можна розділити на 2 підходи: невротична захист, це коли людина звинувачує всіх в окрузі і весь світ, за сучівшееся нещастя, і «зріла захист», коли людина здатна перебороти хаос і навести порядок в першу чергу у себе в голові. Коли трапляються непередбачувані неприємні ситуацію необхідно значиться відключати гнів і емоції. Ситуацію, що склалася необхідно проаналізувати для того щоб зрозуміти як її можна вирішити.
- Отримуйте задоволення кожен день. Для того щоб так виходило, тренуйтеся. Є такий простий спосіб: підготуйте список справ, які у вас добре виходять, важливо щоб не було дуже складних завдань, інакше почнете нервувати, також вони не повинні бути дуже легкими, інакше буде нудно. Важливим момент, щоб вам подобалося цими заняттями займатися, і ви забували про час в період занять. Намагайтеся щодня приділяти увагу цим заняттям і поступово ускладнюйте. Так навчитеся входити в стан «Потоку».
5.Навчайте дітей радіти життю. Менше думайте про майбутнє, натомість прислухайтеся до дитини, до его емоціям зараз і що він відчуває в даний момент. Не тисніть на дітей нехай, вони розумію, що готові самі вирішувати свої питання, самі себе розважати, намагайтеся не карати дітей, дайте їм свободу, не змушуйте їх є, і робити уроки. Часто хваліть дітей, нехай займаються тим, що їм подобається, щиро дивуйтеся їх досягненнями. Важливо щоб у родині було живе спілкування і довіру, при таких умовах у дитини не буде тривоги і він зможе свою енергію направити в в саморозвиток а не в самозахист. Просто любите їх без умов, оскільки люди які боялися що їх розлюблять постійно турбуються про самоствердження і не відчувають щастя і радості в житті.
6.Не бійтеся працювати, на роботі простіше увійти в стан потоку, то є- щастя. Чет частіше у Вашому житті потоку, ті менше тривоги і менше енергії витрачається даремно. Існують кілька правил, як увійти в це стояння. Перше – ви повинні бути впевнені що то чим ви займаєтеся у вас виходить добре, тоді ви не витрачаєте час на сумніви. Друге – зосередьтеся на вашому занятті, щоб у підсвідомості не було місця для незначною в даний момент інформації. Третє – сприйняття часу манятся, ви немов перебуваєте в тунелі де важливо тільки справжні. Четверте – чітко сформульовані цілі і можливість отримати зворотній зв’язок. П’яте – забути про тривоги, їх просто немає.
7. В Потік можна увійти практично з будь-якої роботи-від прасування сорочок до підкорення Евересту. Танцівниця описує це так: «Концентрація стає всеосяжної. Думки перестають блукати, ти не думаєш ні про що інше, повністю поглинена своїм рухом … Енергія ніби струменить через тебе, ти відчуваєш себе розслабленою, впевненою і повною сил ». А ось що говорить шахіст: «У мене виникає незвичайне відчуття внутрішнього благополуччя. Я повністю керую своїм світом, контролюю хід речей і подій ». Мій знайомий альпініст описує Потік так: «Це страшно надихає – досягати все нових вершин в самодисципліни. Ти змушуєш тіло працювати, все болить, а потім озираєшся назад і приходиш в захоплення від себе і від того, що зробив. Це викликає екстаз. Якщо ти виграв досить битв з собою, стає простіше перемагати в світі
8.Не боятися багато працювати. Саме робота вводить нас в стан потоку, і відповідно і щастя. Основне, щоб ваша робота не була одноманітною, а різнопланової і були цікаві цілі, завжди була можливість отримати зворотній зв’язок.
9. Проаналізуйте, на що у вас йдуть незайняті годинник? За підрахунками вчених людина витрачає європейської цивілізації витрачає на роботу приблизно 30 годин на тиждень, приблизно 10 годин він знаходиться на роботі але ледарює. 20 годин йди на відпочинок, з яких 7 на телевізор і 7 на розваги 3 години на читання, і 2 години на спорт, плюс ще 7 на загальну заняття. І того залишається 50-60 годин неспання. Наші предки мали набагато менше вільного часу, але не факт що ми насолоджуємося життям більше.
Щиро дивуєтеся – це відображення форми задоволення.
10. Більш щасливими себе відчувають люди, які займаються улюбленими справами, які вимагаю вкладення не грошей, а енергії, повної уваги. До таки речей можна віднести: спілкування, читання, цікаву роботу.
11 Ваше хобі – це не рабство. Немає потреби женуться за членством в дорогих, модних клубах. Можливо, звичайна прогулянка принесе вам більше радості, ніж заняття в фітнес-клубі. Ставте перед собою невеликі цілі, наприклад, кожен раз збільшивши відстань прогулянки. Радійте власним досягненням.
12. Розум вільний від страху. Людям, які зациклені на собі складніше бути щасливим, оскільки енергія йде на те, як вони виглядають, що скажуть люди і що подумають, всі ці думки поглинають енергію життя.
13 Поспостерігайте за людиною, захопленим грою: він повністю залучений в процес, не думає про результат, його Его не включено. Вся його енергія спрямована на «тут і зараз», йому дуже добре. Ставтеся до роботи, як до гри, тоді потік енергії не буде сікти.
14. Знаходьте сенс в усьому, чим займаєтеся. Витрачає енергію на справи, які вважаєте потрібними і важливими, і не думайте про сумніві, оскільки під сумнів, як вампір випиває життєву енерг
15.Завжди дивуйтеся, сильніше і сильніше. Адже здивування – це відображення найчистішої форми подиву (за словами Френсіса Бекона).
16. Вчіть напам’ять – вірші, тексти песен. Це дозволить контролювати свідомість.
17. Не заповнюйте весь свій вільний час, іноді варто побути на самоті. Важливо відчути насолоду від спокою і побути в своєму світі.
18. Енергія потоку – це дуже сильна енергія. Немає необхідності йти в потік з головою від реального життя. Навчіться не тільки входити в потік і виходити їх нього.
19. Правильний спосіб життя – діяти спонтанно. Ще 2300 років тому цієї філософії дотримувалися Даоси. Не думайте про зовнішню вигоду, зливайтеся зі світом. При цьому необхідно довіряти собі і світу, дійте з упевненістю, і кращі рішення будуть приходити самі собою.
15. Завжди дивуйтеся, сильніше і сильніше. Адже здивування – це відображення найчистішої форми подиву (за словами Френсіса Бекона).
16. Вчіть напам’ять – вірші, тексти песен.Ето дозволить контролювати свідомість.
17. Не заповнюйте весь свій вільний час, іноді варто побути на самоті. Важливо відчути насолоду від спокою і побути в своєму світі.
18. Енергія потоку – це дуже сильна енергія. Немає необхідності йти в потік з головою від реального життя. Навчіться не тільки входити в потік і виходити їх нього.
19. Правильний спосіб життя – діяти спонтанно. Ще 2300 років тому цієї філософії дотримувалися Даоси. Не думайте про зовнішню вигоду, зливайтеся зі світом. При цьому необхідно довіряти собі і світу, дійте з упевненістю, і кращі рішення будуть приходити самі собою.