Корисні властивості Лаванди.
Лаванда. Назва цієї рослини походить від латинського дієслова «lava», що означає – «мити», оскільки в Стародавньому Римі її використовували для прання і прибирання замість мила і додавали у ванни для аромату і свіжості.
Батьківщиною цього вічнозеленого чагарнику вважається Середземномор’ї, але зараз його можна побачити практично кругом, особливо на легких ґрунтах у сонячних місцях. Лаванду використовують і як лікарську і як декоративну рослину. Квітки цієї рослини мають сильний характерний пряно-гіркуватий аромат. Завдяки яскравій тонізуючій дії лаванда справедливо вважається «рослиною №1» в ароматерапії. Ця рослина любить світло і тепло, але в той же час вона є морозостійкою рослиною, дорослі особи можуть витримувати морози до -30 градусів С.
Найцінніше, через що її цінують, це лавандова олія. Основним компонентом лавандової олії є ліналоол, а также кумарини, фітостероли, флавоноїди, тритерпенові сполуки – урсолова кислота, дубильні речовини. У маслі лаванди так само виявлені гераниол і борнеол. Але це далеко не весь список корисних речовин, недавно вчені виявили в ефірній олії лаванди двадцять три нових раніше не вивчених компонента.
Цікаві факти
У давнину різні племена і народи вірили в магічні властивості лаванди. Вважалося, що ця рослина є запорукою довголіття, щастя і матеріального добробуту. Тому люди прагнули зберігати лаванду в будинку. Ці вірування мали і глибокий практичний сенс. Запашна трава відмінно відлякує комах і служить захистом від шкідливих гризунів.
Корисні властивості:
Знеболювальну дію при мігрені і головних болях, викликаних спазмами судин головного мозку; • Підсилює опірність організму, допомагає при перевтомі;
- Нормалізує роботу жіночої гормональної сфери;
- Сприяє нормалізації роботи печінки і жовчного міхура, діє як жовчогінний засіб;
- Стимулює приплив крові до серцевого м’яза, нормалізує серцевий ритм при аритміях і тахікардіях, регулює артеріальний тиск. За допомогою лаванди можна зменшити негативні наслідки інсульту і атеросклерозу;
- Має протизапальну і тому, використовується для лікування гнійних ран;
- Лавандова ефірна олія впливає на емоційну сферу: утихомирює гнів, дарує спокій і ясність, підвищує концентрацію уваги, звільняє від зневіри і захищає від стресу;
- Є ефективним засобом проти безсоння, плаксивості і істеричних реакцій, саме тому лаванду додають в косметику для малюків.
Використання в косметиці
Ефірну олію використовують в косметології для приготування засобів по догляду за шкірою будь-якого типу, оскільки лаванда має виражену омолоджуючу дію, а також добре очищає, знімаючи роздратування і лущення, живить і зволожує шкіру, покращуючи мікроциркуляцію крові в верхньому шарі шкіри.
Лавандова олія допомагає швидко зняти запальне висипання на шкірі, для цього його додають в сіль для прийняття ванн. Наприклад, тепла ванна з морською солю і ефірним маслом лаванди ТМ «Желана», допоможе відновити емоційний стан і принесе користь шкірі. Ароматна ванна знімає втому, стресову напругу, підвищує працездатність і покращує настрій. Ефірна олія лаванди допомагає при безсонні, пригніченому стані, головному болю. Крім того, олія лаванди є незамінним помічником по догляду за проблемною шкірою, і в лікуванні ран.
Рецепт приготування ванн: розчиніть морську сіль в теплій воді (+37 ºС) з розрахунку одна пачка (500 г) на ванну. Приймайте ванну 15 хвилин. Сполосніться проточною водою. Не користуйтеся милом. Після сольової ванни полежіть 20 хвилин. Рекомендується курс 8-10 ванн протягом 14-20 днів.
У суміші з іншими базовими оліями лавандова олія є чудовим засобом, що відновлює текстуру сухої шкіри і стимулює зростання нових клітин. Її часто включають в лікувальні креми по догляду за сухою шкірою стоп, оскільки вона сприяє загоєнню тріщин, ефективно зволожує і пом’якшує шкіру. Ця олія не просто очищає шкіру від відмерлих частинок, вона звільняє шкіру від токсинів і шлаків.
Входячи до складу засобів по догляду за волоссям, олія лаванди допомагає позбутися від лупи і очистити шкіру голови (має виражену антисептичну дію).
Успішно застосовується в спеціальних лікувальних засобах проти облисіння. Маски і бальзами для волосся з лавандою благотворно впливають на волосся, роблячи їх слухняними і шовковистим, запобігаючи їх ламкості і випадінню.